TÜRKIYENIN FUTBOLDA BASARISIZLIGNIN SEBEBLERI 3

in Sport - Fussball und alle anderen Sportarten / Spor - Futbol ve Diğer Dallar 12.01.2010 00:25
von aydinlik10 • 7 Beiträge

Taraftar. evet türk futbolunun en hassas noktasina geldik. bazen kendi kendime soruyorum, takimlari yöneticiler mi yönetiyor yoksa taraftarlarmi. taraftar kavramini genel olarak tanimlarsak, iyi günde veya daha önemlisi kötü günde takimini destekleyen,elinden geldiyi kadariyla takiminin ürünlerini satin alan, ve böylece bir nebze takimina maddi kaynak saglayan. saglikli taraftar anlayisi budur. bizim ülkemizde ise tam tersi mevcut. mesela 2007 senesinde galatasaray fenerbahce debisinde, galatasaray taraftarinin sergiledigi tavir, galatasaray takimina 20 mio.$ mal oldu. 6 mac seyircisiz oynama, tff nin verdigi para cezasi ve tribünlerden inen koltuklar. kendilerini fanatik gibi gören, ama hic kimsenin ihtiyaci olmayan bir taraftar kitlesi. benim bir arkadasim var, kendisi ultra aslan taraftar grubuna üye. onunla bu olay konusuyoruz ve bana bu aciklamayi yapiyor. gecen sene kadiköyde oynadigimiz derbide, hocamizin kafasini yardilar, biz bunu yapmaya mecburduk. gecmis olsun. evet bizim hasta zihniyetli fanatik taraftarlarimiz bu kafa yapisina sahip. bunu yapmaya mecbur, küfür etmeye mecbur, sahaya yabanci madde atmaya mecbur. bunlara kimse cikip da diyemiyor, sizlere ihtiyacimiz yok, takima zarar veriyorsunuz, böyle yapcaklar evde kalsin.mesela gecen sene sezonun basinda, bjk ve carsi grubu bir cikmaza girdi. carsi grubu istediklerini elde etmek icin bjk la pazarliga basladi, istediklerini elde edemeyince, kombine almama karari aldi. bjk nin o ana kadar sattigi kombine sayisi 2bin. normalinde 15 bini askin kombine bileti satan bjk 2 bin de takilirsa, carsi grubunla anlasmak kacinilmaz olur. netcede öyle de oldu, bjk carsiyla anlasti ve 20 bin kombineye ulasti, karsiliginda inönü stadinin en degerli yerinde bulunuyorlar, sahte yönetim kartlari mevcut ve akabinde secimlerde oy hakkina sahip. kimbilir daha bilinmeyen neler neler. her taraftarin istedigi nedir? sanirsam basari. bu taraftar basariyi isterken, bunu elde etmek icin ne sarf ediyor.hicbir taraftar kendine sormuyor mu, basarili olmak icin, biz hangi yolda yürümemiz lazim. bu kadar mi cahil bizim futbol sever insanlarimiz. yöneticilerin istikrar dan yana olmadigini anladim, ama taraftar da mi görmüyor bu kadarini. hep mi gündelik basari pesinden kosacaksiniz, hep mi skora bagli yorum yapacaksiniz. türk taraftarinin biraz sagduyulu olmaya davet ediyorum. bu ülkenin cok büyük degerlerini cok ucuz kaybediyoruz. sizin kurdugunuz sacma sapan baski, yöneticileri de cikmaza sokuyor. nerde büyük kaptan, hayatinin 25 senesini galatasaraya veren bülent korkmaz, ne kadar süre tanidiniz? nerde ersun yanal, alin size hugo broos. yönetimler bile transferleri sizi susturmak veya tatmin etmek icin yapiyor. memnunmusunuz? mesela tabata dan, olmasaniz bile sizin takiminiz bu futbolcuya 8 mio. harcamis. yönetmenlik hatasi olabilir bu transfer de, ama bu para verilmis bir kere, geriyede gelmeyecek. birde bu para tabataya degil antepe verildi, oyuncunun günahi ne? sizin bu oyuncuyu destekleyip verim alacaniza, öyle bir baski olusturuyorsunuzki, antepdeki mükemmel top oynayan tabata besiktasda ruh gibi sahada geziyor. ama siz buna layiksiniz. bir kere de köstek yerine destek olsaniz belki 8mio. cöpe gitmez futbola yansir. artik YETER
bir güzel satirla 3 bölümü bitirmek istiyorum. kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan zordur. saygilar
4.bölüm yönetim

zuletzt bearbeitet 12.01.2010 00:30 | nach oben springen

RE: TÜRKIYENIN FUTBOLDA BASARISIZLIGNIN SEBEBLERI 3

in Sport - Fussball und alle anderen Sportarten / Spor - Futbol ve Diğer Dallar 15.02.2010 16:24
von riudesign • 38 Beiträge

Dördüncü bölümü bekliyoruz!!!!

nach oben springen

Besucher

Wir begrüßen unser neuestes Mitglied: tolga
Forum Statistiken
Das Forum hat 61 Themen und 87 Beiträge.

Xobor Forum Software von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen