Mustafa Kemal ATATÜRK

in Mustafa Kemal Atatürk 01.01.2010 17:25
von politika • 14 Beiträge

Mustafa Kemal Atatürk,öyle bir kac cümle ile anlatilabilecek bir isim degildir.Buna ragmen onu tek bir kelime ile tanimlamam gerekirse 'BÜYÜK'demem yeterli olacaktir.Atatürk,yok olan bir Imparatorluktan bir millet yaratmistir.Bu bile onun büyüklügünü anlatmaya yeterlidir.Atatürk'ü elestiren ve Atatrük'te elestirilmelidir diyenler aslinda onun elestirilecek bir yani olmadigini bilen fakat onun yaptiklarini hazmedemeyen din simsarlari ile solcu gecinen birtakim beyinciklerdir.Din simsarlari asla mümimler anlamimda degildir.Solcu gecinen derken de tüm solculari bu kavramin icine almiyorum.Cünkü gerek müminler gerekse gercek solcular Atatürk'ün büyüklügünde hemfikirdirler.
Bu kadar bir baslangic yaparak Atatürk'e ait ne varsa fikir bazinda tartisalim.

saygilarla

nach oben springen

RE: Mustafa Kemal ATATÜRK

in Mustafa Kemal Atatürk 08.01.2010 15:29
von Caponehh

Burada herhalde. Tartisilacak bir konu kalmayacak, cünkü simdilik buforumdaki herkezin ayni düsüncede oldugunu tahmin ediyorum. Bu büyük Isim MUSTAFA KEMAL,dünyaya kendisini defalarca kanitlamis, sevgi ve saygi bazinda herkezin gönüllerini fethetmistir. Rahmetli oldugu günü hatirlarsak, eski cekimler veya gazete parcalarindan, o gün hüsran icinde olan Millet bugün yine aynidir. Bu zamandada olsa tarihte MUSTAFA KEMAL ismini duyan okuyan veya taniyan hickimse onun hakkinda bugün fikirlerini degistirecegini sanmiyorum. Tam tersi dahada hayranlik duyacaklarindan eminim. Bugünki devlet adamlari veya memlekeketi yöneten politikacilarla bir karsilastirirsak. O isimlerin böyle bir dinine irkina milletine ve hürriyetine bagli bir allahin lütfuna saygisizlik yapmis oluruz. Inancsizdi dine de Karsidi diyenlere sadece kulaktan duyma seyler ile propoganda yaptiklari icin aciyorum, üzülüyorum. O hep inandi ve sadece Kendi milletine inandi ve güvendi. Daha yazilacak cok Sey var, yazariz. Bu forumu acan arkadaslarimizada bu Arada tesekkür ederim. Yanliz olmadigimiz icinde ayrica mutluyum umutluyum TÜRKÜM ve GURURLUYUM.

nach oben springen

in Mustafa Kemal Atatürk 08.01.2010 16:45
von kein Name angegeben • ( Gast )

Atatürk'e dinsiz veya imansiz diyenler maalesef ta Emevilerden bu yana Islam dinini hurafelerle doldurup,din olmaktan cikaran ve tam bir Arap gelenegi haline getiren neslin torunlaridir.Ayetleri carpitarak,Yahudi geleneklerini dinin icine sokarak birtakim carpik görüsleri peygamberin hadisleri diye insanlara empoze etmeye calisanlardir Atatürk'e dinsiz diyenler.Cünkü Atatürk hayattayken bunlari ayiklamis ayiklanmasini önermistir.Atatürk ne dinsizdi ne de imansiz.Atatürk dinin büyüklügünü cok iyi takdir etmis bir devlet adamiydi.Onun istedigi sadece dinin tam anlami ile ögrenilmesi,yobaz beyinlerin carpitmalarina inanilmamasi dini tam olarak ögrenebilmek icinde okula gidilmesi gerektigiydi.Iste ellerinden ekmekleri alinan haci hoca seyh takiminin gözünde Atatürk dinsiz olarak damgalanmistir.Son 7 yilda ise bu haci hoca ve seyh takimi tekrar sahneye cikmistir.Cünkü ülkeyi yönetenlerin ideolojileri din endekslidir.

saygilarla

nach oben springen

in Mustafa Kemal Atatürk 25.12.2010 14:53
von politika • 14 Beiträge

Bu haci hoca seyh seyit denilen yobaz takiminin tekrar sahneye cikmasi tesadüfi degildir.Bu bir calismanin ürünüdür.Yobazlarin 70 yillik calismalarinin bugün sonuc verdigine baktigimizda aslinda Atatürkcüyüm diyenlerin hicbirisinin dersine iyi calismamis oldugunu anliyoruz.Atatürk eger kendi kurdugu Cumhuriyette korunmaya muhtac bir duruma gelmisse bunun sorumlusu yobazlar degil Atatürk'ün Cumhuriyeti Emanet ettim dedigi GENCLIKTIR.Yani Atatürkcüyüm diye kendilerin aldatanlarindir.

8 yildir bu ülkede yobazlik kol geziyor.8 yildir Atatürk'e en büyük hakaretler yapiliyor,Atatürk yargilaniyor.Bunlarin karsisinda durn tek bir güc yoktur Türkiye'de su anda.O zaman aynaya bakmasi gerekenlerin Atatürkcülerin olmasi gerektigini söyleyebiliriz.

saygilarla

nach oben springen

Besucher

Wir begrüßen unser neuestes Mitglied: tolga
Forum Statistiken
Das Forum hat 61 Themen und 87 Beiträge.

Xobor Forum Software von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen